גזיבו הצללה מעוצב לפארקים בתחום שיפוט המועצה המקומית

 
 
 
 
 
 
 
גזיבו הוא יותר מעוד פתרון הצללה. הוא אגדת עיצוב בפני עצמה שיכולה לקדם מאד את הדקורציה בפרקים ובשטחים הפתוחים בערים. גזיבו, בדומה לפרגולה, מבוסס על קירוי. אבל בשונה מפרגולה הוא לא ניחן בקווי מתאר מודרניים אלא עתיקים של פעם, בסגנון המזרח הרחוק הקדום. כיצד מומלץ לגבש את מבנה הגזיבו ועיצובו ברחבי השטחים הפתוחים שנמצאים בתחום שיפוטכם?
 
 

תכנון ראשוני של מבנה הגזיבו

 
ראשית כל עליכם לגבש מבנה ראשוני לגזיבו: האם הגזיבו יהיה בגובה הקרקע, או גבוה ממנה באמצעות מספר מדרגות? האם מספר המדרגות יהיה למעלה מ- 3? אם כן, על פי התקן, תצטרכו להסדיר גם מעקה לצורך עלייה וירידה מהן. האם הגזיבו ייבנה לצורך אירוח זוגות? קבוצות קטנות? כיתות לימוד? חשוב לבוא עם תכנון מסודר לגבי המבנה של הגזיבו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחירת הגוונים של הגזיבו

 
הגוונים הם צורך אינדיבידואלי עבור כל עיר ועבור כל לוקיישן בתוכה: יש מקומות בעלי מראה אותנטי, להם יתאים הגוון החום צהוב, בעוד שיש מקומות בעלי מראה יותר מודרני שיוכלו להתבסס על צבעים בהירים. חשוב לבחור את הגוון בהתאם לתמונות הנוף שנשקפות מבעד למיקום הגזיבו. אם הגזיבו עובר ליד נהר או אגם, ייתכן כי הצבעים יצטרכו להיות אחרים מאשר זה שחוצה רק כר דשא או משטח חול. ומה לגבי גזיבו המוצב על מדרכה מעוצבת? את צבע הגזיבו חשוב לבחור בהתבסס על חוות דעת אדריכלית מקצועית.
 
 

ליווי הפרויקט על ידי חברת תשתיות לרשויות מקומיות

 
חברה זו מתכננת עבור צרכנייה, אנשי רכש ומועצות, את הגזיבו שהם מבקשים להציב במרחבים השונים. החברה מתבססת אף היא על חוות דעת מקצועית של אנשי רכש בעלי ידע באדריכלות נוף ועיר ויישמו עבורכם את הבחירה הנכונה והטובה ביותר עבור כל מקום בו יידרש גזיבו.
 

יישום הבחירה הלכה למעשה

 
את הבחירה מומלץ מאד לבצע בהדמיית מחשב של חברת תשתיות לרשויות מקומיות. בחברה ניתן למצוא את כל התמונות של כל הגזיבו העומדים למכירה. המבחר גדול ולכן ניתן למצוא בנקל את הדגם שיתאים עבורכם. אם באתם עם תכנון עיצובי וגוני מראש, האיתור יהיה קל ופשוט. חשוב לעבור על המלל של הדגם, להבין מהו גוון הצבע המדויק ומהן מידות העובי של הגזיבו לשם שילוב במרחב המבוקש כדי להימנע מהצבה מסורבלת מבחינה ויזואלית.