טיפים לבחירת ספסל מתכת לפארקים ומדרכות

 
 
 
 
 
 
 
אחראי ריהוט רחוב בעירייה או במועצה המקומית? כך תבחרו ספסל מתכת ייעודי לכל מקום בו הוא נדרש. כאשר אתם מקבלים החלטה להציב ספסלי רחוב בקרנות הרחוב, בפארקים, ליד הנהרות, במדרחובים ובכל מקום בו נדרש התקן ישיבה ייחודי זה, חשוב לבצע את הבחירה הכי טוב שאפשר בפאן האומנותי, אבל גם להביע אמירה ערכית. ישנן דרכים לגרום, באמצעות פיסול נכון של הספסל, לישיבה זקופה ולא שעונה, ולמניעת היאחזות על ידי דרי רחוב כמתקן שכיבה. ניתן, למשל, לפרזל לספסל ידית אחיזה מרכזית לצורך כך, או להימנע מבחירת דגם עם משענת ליצירת ישיבה זקופה. ומה ניתן לומר על ספסל רחוב בהיבט הדקורטיבי-אומנותי?
 
 

טיפ לבחירת צורה גיאומטרית לספסל

 
צורתו הגיאומטרית של הספסל עשויה להיות עגולה או קודקודית. מאד חשוב לבחור ספסל מתכת שייראה טוב במרחב. לעתים, מרחב עגול, למשל על גבעה בפארק או על צלע הר, יצריך דווקא בחירת ספסל מהצורה ההפוכה, הקודקודית להשלמת עיצוב מעניין ולעתים הצורה העגולה היא שתתאים. חשוב לעבוד עם תמונות מוכנעות של המקום לצורך השלמת הדמיית המחשב בצורה מוצלחת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפ לבחירת הגוון של ספסל המתכת

 
גוון ספסל המתכת כיום אינו חייב להיות מתכתי טבעי בצבע אפור. זה יכול לשמש במקומות בהם העיצוב מודרני ומצריך גוון שכזה, אך אפשרויות בחירת הצבע רבות מאד גם כאשר אלו ספסלים מתכתיים ולא רק כשמדובר על ספסלי עץ, ניתן להטמיע ספסל בגוונים זהובים ואפילו חומים, כשהוא עשוי ממתכת טהורה. חשוב לבחור ספסל מתכת בהתאם להשתלבות שלו במרחב. ייתכנו מצבים בהם צבע אפור מתכתי הוא שיתאים וייתכנו מצבים אחרים בהם גוון עץ או אותנטי ישלים את התמונה. ניתן לצבוע ספסלים בצבעים בהירים וכהים אחרים, בהתאם לצורכי העיצוב המרחביים.
 
 

טיפ לגיבוש פרספקטיבה בספסל מתכת

 
ספסל עם פרזול עבה ודפנות רחבות מומלץ להטמיע בכל מקום מרחבי שיש בו נופים פנורמיים פתוחים כמו גבעות, נהרות, וטבע. ספסל שממוקם במרכז העיר באזורים סואנים או הומי אדם, מומלץ לבחור כשהוא בגימור דק, עם פרזול בהתאם, על מנת שלא יבלוט בשטח אלא ישתלב בו כנדרש. בדרך זו אתם מתאימים את גודלם של רכיבי הספסל למרחבים השונים במדויק.