כך מומלץ לתכנן ריהוט רחוב בשטחי עירייה ומועצה

 
 
 
 
 
 
 
ריהוט רחוב הוא שם כולל לספסלים, אשפתונים, שולחנות קק"ל, לוחות מודעות ומתקני קשירת אופניים. כיצד מומלץ לבחור תשתית ריהוט זו כאנשי רכש במועצות? במאמר זה נספק את כל המידע על גיבוש מושלם של ריהוט רחוב איכותי אשר יתאים לשאיפות העיצוב שלכם ויהיה הולם לשימוש על פי הגדרתכם כמקבלי החלטות.
 
 

תכנון המבנים השונים של פריטי הריהוט

 
המבנים קובעים את סוג השימוש שייעשה בריהוט. למשל בתחום הספסלים: האם מדובר בספסל ישיבה רציף שניתן גם לשכב עליו או ספסל מחולק עם ידיות מתכת למניעת תופעה זו? האם הספסל ישמש אדם אחד או מספר יושבים, עד 3? בתחום האשפתונים: האם האשפתון ישמש לאשפה בלבד או שניתן יהיה לאפר עליו סיגריות במשטח מאפרה עליון? האם המבנה שלו יהיה רציף או מבנה רשת? בתחום שולחנות קק"ל: האם יהיה מעליהם גגון או שהם יהיו פתוחים? במידה והתקנתם פרגולה מעל שולחנות קק"ל, לא תצטרכו לבחור דגם עם גגון. בתחום מתקני קשירת האופניים: האם המתקן מיועד להצבה על כביש או על מדרכה? במידה ומדובר במתקן למדרכה, האם הוא ישרת רק אופני עיר עם גלגלים דקים או גם אופני Wide Wipes של שליחים, עם גלגלים ברוחב FAT3 ו- FAT4? עובי הספירלות של המתקן מסייע לקבוע זאת. ניתן גם לבחור מתקן מלבני שלם ללא ספירלות עם מקומות קשירה בעובי המתאים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תכנון העיצוב של פריטי הריהוט

 
תכנונם העיצובי של הפריטים צריך להיות מתואם. למשל השילוב של ספסל ואשפתון הוא שילוב שמאד מקובל לעשות הן בצבעים והן בחומרי הייצור. במידה ומדובר במתקן מתכתי, ניתן להוסיף לקומבינציה גם מתקן קשירת אופניים. חשוב לגשת לתכנון המוצרים שלכם בהתאם לשאיפותיכם העיצוביות ולהיעזר במידת הצורך במראות שונים שנצפים במרחב המבוקש. למשל, ההבדל בין הצבת תשתית ריהוט רחוב ברחוב ממשי לבין הצבתו בפארק או ליד הנהר הוא הבדל שלרוב יורגש.
 
 

מימוש הבחירה של פריטי ריהוט רחוב

 
את הבחירה מומלץ לממש בחנות המספקת מוצרי תשתית לרשויות מקומיות. החנות מתמחה בשיווק ריהוט רחוב לכל מטרה, ספסלים, אשפתונים, לוחות מודעות, מתקני קשירת אופניים, שולחנות קק"ל, ועוד. חשוב לבחור בפריטי הריהוט המתאימים ביותר למרחב שלכם בהתאם לתכנון העיצובי שנעשה עד כה.