סוכות מציל לחופי ים ובריכות שחיה במועצות מקומיות

 
 
 
 
 
 
 
סוכות מציל נועדו לכל מקום בו מתרחשת רחצה: חופי ים, בריכות ושטחים המיועדים לרחצה בדמות מעיינות נובעים ונהרות. את סוכות המציל מומלץ לבחור על בסיס תכנון יסודי הכולל גיבוש מבנה, גיבוש עיצוב וקביעת הגוונים הנדרשים עבור הסוכה לשילוב אופטימלי במרחב מבחינה ויזואלית. מעוניינים לדעת כיצד ליישם בחירת סוכת מציל באופן מוצלח?
 
 

גיבוש מבנה בסיסי לסוכת המציל

 
2 המבנים המרכזיים ביותר בתחום הזה הוא מוגבה לעומת קרקע או בינוני. בבריכות שחייה, הבחירה האחרונה היא הרלוונטית. המציל צריך להיות פחות או יותר בגובה המתרחצים, להשקיף עליהם נקודתית ולמצוא כשלים מקרוב. זאת, לעומת חוף ים בו מרחב ההשגחה שלו הרבה יותר גדול ועל כן מרחב התמרון שלו הרבה יותר קטן כי העיניים לא יכולות להיות בכל מקום בעת ובעונה אחת. לכן, חובה לבחור סוכה גבוהה לחוף הים. רק מסוכה גבוהה ניתן להשקיף על מרחב גדול בו זמנית ולבלוש אחר הסכנות שגורמים המתרחצים בזמן אמת.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחירת העיצוב לסוכה

 
סוכות מציל ניתן לעצב במגוון דרכים: בסגנון מודרני על בסיס לוחות וקורות עץ מלבניות, על בסיס גזיבו עם עיצוב עגול משולב גג לבן מעל קירות עץ, ועוד. חשוב לבחור במבנה המתאים ביותר לסביבת הרחצה שלכם. טיפ: בדרך כלל, בחופי הים המבנה של סוכת המציל ייראה מודרני, יגובש אמנם על צבע עץ חום אבל ייראה מלבני ללא מוטיבים עגולים. למהדרים מבניכם, ניתן להסדיר בסוכה זו גג עגול ובכלך להפוך אותה למעט יותר כפרית בעיצוב שלה. בבריכה, סוכות גזיבו הן שיספקו את הפתרון בדרך כלל: הן נמוכות ועל כן ייעודיות לבריכות ומאפשרות למציל לשלוט בנעשה במרחב שלו בצורה הטובה ביותר.
 
 

יישום בחירתה של סוכת מציל

 
את בחירתה של סוכת מציל מומלץ להסדיר בחברה לתשתיות של מועצות מקומיות. חברה זו מספקת לצרכנים שלה, אנשי רכש בעיריות, סגני ראשי עיר, מהנדסים, יועצים ואדריכלים, את כל מה שהם צריכים בשביל להשלים כל מרחב ברשות המקומית. כשזה מגיע לפרקי הרחצה וחופי הים שלכם, זה נוגע לתיירות הפנים עירונים שלכם. לכן, מתקני ההצלה חייבים להיות מרשימים במראה החיצוני כדי למשוך קהל וליצור הילה סביב אזורי הרחצה. בהדמיית מחשב של חברת תשתיות לרשויות מקומיות ניתן למצוא את הדגמים המושלמים של סוכות מציל לכל אתר רחצה אשר נמצא תחת תחום שיפוטכם.