עיצוב גשרון מתכת במרחב העירוני

 
 
 
 
 
 
 
עובדי עירייה? הכירו את האפשרויות שלכם לתכנן גשרוני מתכת במרחבים העירוניים אשר נמצאים תחת אחריותכם. גשרון מתכת מהווה את אחת מתשתיות ההליכה החשובות במרחב, במיוחד אם העיר היא עיר נהרות ונחלים או עיר שיש בה פירים של גשרים איריים מימי המנדט. למי שלא מכיר, גשרים אירים הם כינויים לפירים שיזם משרד המושבות הבריטי לשם תעבורה נוחה בין גדות הנהרות. כיום הם נראים כמו בורות בצורת גל סינוס בדרכי אספלט ומדרכות, וניתן למצוא אותם לרוב במושבים, אך גם בערים שיש בהם נהרות זורמים.
 
 

עיצוב ראשוני של גשרון מתכתי במרחב

 
תבניתו הראשונית של גשרון מתכתי נקבעת על ידי אדריכל ממונה מטעם העירייה, אך מומלץ להציג לו את החזון שלכם כמקבלי ההחלטות. ניתן לבחור בין גשרון מתכת קשתי הנישא כלפי מעלה בנתיב של עלייה, פסגה וירידה. ניתן, לחילופין, לבחור להטמיע גשרון מתכת שטוח שהוא המשך ישיר של דרך מישורית וישרה. גשרון מתכת צריך להיות מעוצב על פי אמות מידה דקורטיביות אדריכליות ולכן חשוב להשאיר את הבחירה בידיו של האדריכל, כשהוא מבסס את בחירתו על הנתונים האומנותיים עליהם חשבתם כמקבלי ההחלטות במועצה המקומית.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

התאמה של הגשרון למרחב הנבחר

 
ההתאמה צריכה להתבצע על פי 3 פרמטרים, צבע, צורה ופרספקטיבה. צבע הגשר צריך להיות דומה או משתלב יפה עם הצבעים במרחב, מדרכות, כבישים, צמחייה ונהרות. צורת הגשר צריכה לספק לעין המתבונן תמונת נוף מרשימה ומספקת. לכן, צריך לבחור אותה רק על סמך התבוננות במרחב והחלטה בין גשר קשתי מעוגל לגשר שטוח. פרספקטיבה דנה בשאלה איזה דגם של גשר לבחור? כזה שהפרזול שלו עבה או דק? במרחבים רחבים עם נופים רחוקים, מומלץ לבחור בגשר עבה, בעוד במרחב עירוני צפוף ודחוס, מומלץ לבחור גשרון מתכת דק שלא ייווצר עיצוב בולט ומגושם מדי.
 
 

התבססות על חומרי גלם איכותיים בלבד

 
גשרון מתכת חייב להיות מבוסס על חומרי אלחלד באישור מחלקת ההנדסה בעירייה. בכך, אתם מבטיחים בנייה בטוחה, תקנית ויציבה, שתבטיח את שלומם של המשתמשים בנתיב. אחד היתרונות של גשרוני מתכת הוא בכך שמדובר לא רק ברכיבי אלחלד אלא גם בחומרים יציבים וחזקים המספקים עמידות של שנים רבות במרחב העירוני.