שילוב אשפתון מתכת מעוצב בפארקים ושטחים ציבוריים

 
 
 
 
 
 
 
אשפתון מתכת הוא כלי הכרחי למבלים בפארקים ובמרחבים ציבוריים כמו מדרחובים, טיילות ורחובות ראשיים. מאד חשוב להקפיד להציב אשפתונים לצד שבילי אופניים ואזורי בילוי שונים על מנת לאפשר למשתמשי הדרך לשמור על הניקיון ולהשליך פסולת מיותרת באופן מידי. כיצד מומלץ לשלב אשפתון מתכת במרחב? תתפלאו, אבל זו אחת מהמשימות החשובות שתצטרכו לעשות. אשפתון חייב להתבסס על עיצוב ביחס למרחב ולספק לעוברי האורח ולמשתמשי הדרך מראה יפה. כיצד גורמים לזה לקרות? כל התשובות לכך בכף ידכם.
 
 

תכנון מראהו הראשוני של אשפתון מתכת

 
אשפתון מתכת מתבסס על צורה ייחודית עגולה, מרובעת או מה שביניהם. ניתן לבחור אשפתון טרפזי אלכסון או אשפתון עגול עם קצוות עליונים מרובעים ולהיפך. מאד חשוב להשקיע בעיצובו הראשוני של ההתקן ולבצע את הבחירה ביחס למרחב המתוכנן. את הפארקים והמרחבים השונים יש לצלם ולעבוד עם התמונות על מנת להשלים את מראהו של כל אשפתון מתכת כדי ליצור את השילוב הדקורטיבי המושלם בכל מקום.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תכנון גוון האשפתון

 
את גוון האשפתון מומלץ לתכנן בקפידה ובמקצועיות. לעתים, צבע זהה לגוונים העיקריים במרחב יתאים ולעתים יהיה עליכם לגבש גוון מנוגד להשלמת העיצוב. למשל, אזור שיש בו דקים יכול לארח אשפתון בעל אותו גוון חום או אשפתון בצבע אחר לחלוטין, למשל שחור או לבן. כל מקרה צריך להיות מתוכנן לגופו, ולכן חשוב להיעזר בתמונות הדמיה על מנת לתכנן בדייקנות תמונה מדויקת של הפח הרצוי להשלמת העיצוב.
 
 

הטמעת פרספקטיבה נכונה באשפתון

 
קביעה זו נעשית אך ורק ביחס למרחב. במרחב רחב, כמו למשל פארק רחב שוליים עם דשא ונופים, מומלץ לבחור ספסל עבה וגדול. במקומות צרים וקטנים כמו שווקים, סמטאות ורחובות מרכז העיר, יש לבחור אשפתון מתכת דק שישתלב במרחב המצומצם ולא יהיה בולט מדי. בדרך זו אתם גורמים לכך כי כל אשפתון מתכת יזכה בדיוק לשילוב הדקורטיבי הרצוי ויתרום רבות לעיבוי הנוף המרחבי. מומלץ לבצע את הבחירה כשאתם נעזרים באדריכל נופים מומחה על מנת להבטיח כי כל אשפתון מתכת שייבחר – יתאים לנוף בו הוא מוצב ובכך ישמור על חזות פני העיר מעוצבת בסטנדרטים גבוהים.