תכנון גשרים מעץ בפארקים על ידי חברת מוצרי עץ למרחב הציבורי

 
 
 
 
 
 
 
גשרים מעץ הם תוספת מרשימה לדרכים בפארקים. לרוב, גשרים אלה יהיו בשימוש מעל אגמים, נחלים ונהרות, ולעתים ישתמשו בהם גם במחלפים מעל כבישים עבור הולכי רגל. כיצד מומלץ לאנשי רכש במועצות ובעיריות לתכנן גשרים מעץ? כל מה שרציתם לדעת על יישום בחירת גשרים מעץ, במאמר מידע אחד.
 
 

תכננו את מבנה הגשרים ומראם החיצוני

 
חשוב לרתום את מהנדס העיר/ המועצה ומשרדי אדריכלים כדי לגבש מתווה עבור גשרי העץ. חשוב לבסס את מראה הגשר על הסביבה החיצונית שמסביב להם, על הנהרות והאגמים שמתחת ועל הנופים שמסביב, נוף הררי, נוף בניינים, נוף מישורי ירוק, ועוד. במידה והגשרים משתלבים עם תשתית כבישים כפתרון להולכי רגל, מומלץ להתייחס למבנים השונים שיהיו ממוקמים בסמוך לגשרים כדי להגיע לנוסחת תכנון עיצובית מושלמת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פנו לחברת תשתיות לרשויות מקומיות לייעוץ

 
בחברה זו יוכלו לספק לכם את כל המידע על גשרים מעץ, כולל תצלומי דוגמיות מהן ניתן לבחור. מומלץ להציג בחברה זו את המסקנות שלכם ושל צוות הרכש שלכם שמורכב ממשרד אדריכלים וממהנדסים מטעם המועצה ולבדוק מול נציגי החברה כיצד ניתן לקדם את הגשר.
 
 

ישמו את הבחירה באמצעות הדמיית מחשב

 
הדמיית מחשב היא ממשק אינטרנטי של חברת תשתיות לרשויות מקומיות. באמצעותו, ניתן לבחור גשרים מעץ על פי התכנון העיצובי המתבקש. חשוב לערב את אנשי מחלקת ההנדסה במועצה שיאשרו שמדובר בגשר שניתן להציבו על הקרקע באזור המבוקש ושהחומרים, נקודות העיגון וכלי החיבור של הגשר אכן מתאימים בפאן המעשי ויספקו את מלוא הבטיחות במהלך ההליכה.
 

ודאו שכל גשר מתאים בדיוק לעיצוב ולתכנון המתבקש

 
אמנם ביצעתם את התכנון העיצובי מבעוד מועד, אבל כשבוחרים גשרים מעץ באמצעות הדמיית מחשב חשוב להקפיד יותר על קריאת מידות עובי ורוחב כדי להבטיח שמדובר בגשר שאכן עומד בתיאור החזון שלכם וצפוי להשתלב במרחב כהלכה. גשר עבה מדי או דק מדי כשהמרחב שונה מכך בגודל עשוי להוביל לעיצוב מגושם. בדיקה שהמידות מתאימות לא רק תבטיח הטמעה ברת קיימא של הגשר, אלא גם שילוב דקורטיבי ראוי לאחר גמר הבנייה, כשהגשר ישוחרר לרשות הציבור.